Yhteystiedot

Yhteystiedot

Hej! Här hittar du information som vi sammanställt för att hjälpa dig på bästa sätt. Du kan enkelt söka efter ditt svar eller välja ett ämne du vill läsa mer om. Hittar du inte svaret på din fråga är du varmt välkommen att kontakta vår Kundservice på tel 020-71 20 10. Vi är bemannade alla vardagar 7-16.30 med lunchstängt 11.30-12.30.

Vanliga frågor och svar

Här har vi samlat de vanligaste frågorna som rör webbplatsen, priser, sortiment, inloggning osv.

Order och produktfrågor

För hjälp med att lägga en order och för frågor kring produkter, leverans och returer och byten kontakta oss på 020-71 20 10 eller via e-post order@swedol.se. Du kan läsa mer om vad som gäller vid byten och retur i våra köpvillkor.

Eftermarknadsservice

För hjälp med reklamationer och transportskador, service och reparationer kontakta oss på 020-71 20 10 vardagar mellan 7-12.00 eller via e-post service@swedol.se. Du kan läsa mer om vad som gäller vid reklamation och garanti i våra köpvilkor.

Fakturor och ekonomi

För frågor som rör faktura och ekonomi kontakta oss på 020-71 20 10 eller via e-post kund@swedol.se.

Webbsupport

Har du problem med att logga in på webben? Vår webbsupport når du via 020-71 20 10 eller eller via e-post webshop@swedol.se.

Espoo

Avoinna:
MA 8:00-17:00
TI-PE 8:00-16:30
Kartanonherrantie 7 D
02920 Espoo
espoo@grolls.fi
puh. 020 7418 730

Helsinki

Avoinna ma-pe 8-16.30
Ristipellontie 25
00390 Helsinki
Puh: 010 231 1835
helsinki@grolls.fi

Kotka

Avoinna ma-pe 8-16.30
Ruuvikatu 10
48770 Kotka
Puh: 010 231 1830
kotka@grolls.fi

Kuopio

Avoinna:
MA-PE 7:30-17:00
Suvannontie 7
70780 Kuopio
kuopio@grolls.fi
puh. 050 4656 099

Pirkkala

Avoinna:
MA 8:00-17:00
TI-PE 8:00-16:30
Autokeskuksentie 8 a 2
33960 Pirkkala
pirkkala@grolls.fi
020 7418 740

Raisio

Avoinna:
MA 8:00-17:00
TI-PE 8:00-16:30
Tuotekatu 12
21200 Raisio
raisio@grolls.fi
puh. 020 7418 720

Vaasa

Avoinna:
MA 8:00-17:00
TI-PE 8:00-16:30
Myllärinkatu 17
65100 Vaasa
vaasa@grolls.fi
puh. 020 7418 710

Produkter
Butiker